15 lipca 2024

Ozonowanie tkanin- skuteczne eliminowanie czynników chorobotwórczych

Czy macie Państwo już dość, delikatnie to mówiąc, niemile pachnących ubrań, które dodatkowo mogą powodować reakcję alergiczne u Państwa oraz pozostałych członków najbliższej rodziny? Czas już najwyższy coś z tym zrobić, zwłaszcza gdy jest na to skuteczny sposób. Praktycznym oraz skutecznym sposobem odświeżenia ubrań, jaki oferujemy Państwu, jest poddawanie odzieży procesowi ozonowania tkanin.

Dlaczego warto ozonować własne ubrania?

W trakcie czynności związanych ozonowaniem tkanin, z których wytworzone są ubrania, wykorzystuje się specjalne urządzenia. Specjalna maszyna nosi nazwę ozonator. Podczas jego pracy uwalniany zostaje gaz -ozon (O³). Gaz ten całkowicie niszczy szkodliwe dla zdrowia ludzkiego substancje oraz patogeny, w tym zarazki i wirusy.

Dlaczego powinno się wykonywać ozonowanie odzieży?


Samo poddanie naszych ubrań procesowi – zabiegowi ozonowania powoduje, że są one świeże, pachnące, a jakby tego było mało, to zniszczeniu, czyli całkowitej neutralizacji ulegają:

  • roztocza (w tym inne alergeny wywołujące uczulenia u ludzi),
  • grzyby pleśnie, które mogą pojawić się np. na powierzchni tkanin, a także oczywiście ozonowanie niszczy inne typy grzybów ich zarodniki tych insektów,
  • zapachy klejów, farb i innych drażniących środków,
  • przykre zapachy spalenizny oraz stęchlizny, czy zapachy zwierząt.

Jakie pomieszczenia ozonujemy- poddajemy temu zabiegowi?

Miejsca rzeczy poddawane ozonowaniu to:

  • pokoje dziecięce, sypialnie, salony, kuchnie
  • biura i inne pomieszczenia firmowe,
  • samochody- w szczególności klimatyzację samochodową,
  • instytucje, poczekalnie, przychodnie, szpitale (w tym inne ośrodki medyczne), sanatoria, gabinety kosmetyczne, a także dentystyczne.

Czas trwania zabiegu- ozonowania, ile on wynosi?

Pojedyncza seria, czyli czyszczenie ubrań wraz z aktywnym ozonowaniem tkanin, trwa: od 30 min do 1 godz. czasu. Tylko tyle i właściwie aż tyle potrzeba, by ozon mógł przeniknąć dogłębnie każdą warstwę materiałowego włókna. Materiału przędzalnego, z którego wykonane jest niemal każde ubranie. Każdorazowe wykonanie ozonowania ubrań pozwala na skuteczne usunięcie z ich powierzchni: niepożądanych i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia czynników patogenicznych.

Cennik, ile to kosztuje?

Za każdy metr kwadratowy- ozonowanej powierzchni pobieramy opłatę: 5,50 zł/ m2. Natomiast w przypadku ubrań, za każdy ich kilogram (ozonowanej odzieży) pobieramy od Państwa opłatę w wysokości: 7,50 zł za 1 kg odzieży. Firma, którą prowadzimy od ponad 10 lat, obecnie dysponuje ona kilkoma urządzeniami – ozonatorami. Posiadamy również własne specjalne hermetycznie zamykanie worki z grubej folii, w których umieszczamy i szczelnie zamykamy Państwa ubrania podczas ich całkowitej sterylizacji. Wszystko to ma miejsce w trakcie totalnego ich odkażania.

Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń i szkodliwych dla Państwa zdrowia czynników chorobotwórczych pozwala cieszyć się Państwu nie tylko lepszym samopoczuciem, czy uczuciem świeżych ubrań na sobie, zwłaszcza kiedy ktoś ma dolegliwości spowodowane przez alergiczną skórę. Równocześnie mieszkanie po dokonanym kompleksowym ozonowaniu razem z ozonowaniem tkanin – Państwa ubrań, umożliwia wszystkim domownikom oddychanie świeżym powietrzem we własnych ich czterech kątach i to nawet do 3 miesięcy, po każdym przeprowadzonym takim cyklu zabiegowym (sterylizacji powierzchni z użyciem ozonu).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą usługą, wówczas zapraszany do kontaktu z nami telefonicznie w celu ustalenia szybkiego i konkretnego terminu.