25 maja 2024

Gdzie sprawdzają się opakowania styropianowe na żywność?

Gdzie sprawdzają się opakowania styropianowe na żywność?

Pojemniki styropianowe już na stałe wpisały się w krajobraz firm gastronomicznych i cateringowych. Szczególnie pandemia oraz tak zwane wynosy spowodowały wzrost zainteresowania tego typu opakowaniami. Przede wszystkim dostępne w różnych wariantach i rozmiarach pudełka styropianowe świetnie będą zabezpieczać przed działaniem czynników zewnętrznych oraz amortyzują wstrząsy. Są niezastąpione w czasie transportu i są niezastąpione dla szeroko rozumianej branży spożywczej

Wybierz najlepsze pojemniki styropianowe

Opakowania styropianowe z https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/pojemniki-na-zywnosc/ mają szereg zalet i świetnie wpisują się w tryb życia współczesnych ludzi. Im więcej przewozimy, tym częściej szukamy sposobów na bezpieczne zapakowanie produktów. Chodzi zarówno o funkcjonalność, właściwości izolacyjne, szczelne zamknięcie, jak i estetyczny wygląd. I dlatego po styropianowe opakowania sięga przede wszystkim wielu dystrybutorów żywności. To idealny sposób na nadawanie przesyłek z produktami spożywczymi czy też przewożenie jedzenia w postaci dań zamawianych z restauracji.

Opakowania styropianowe w branży gastronomicznej

Opakowania jednorazowe produkowane są z wysokogatunkowych surowców z zachowaniem najwyższej staranności. Dzięki temu są bezpieczne dla człowieka, a przewożone artykuły nie ulegają zmianie, nie tracą właściwości. Dlatego właśnie pojemnik styropianowy sprawdza się także do magazynowania produktów. Doskonale chronić będzie przed działaniem czynników zewnętrznych. W przypadku branży restauracyjnej lub cateringowej wydawanie jedzenia w opakowaniach własnych znacząco wpływać też będzie na prestiż lokalu.

Funkcjonalne pudełka styropianowe

Pudełko ze styropianu dostępne są w atrakcyjnych cenach i w różnych wariantach, więc bez problemu można wybierać spośród szeregu rozwiązań. Są lekkie, można je łatwo przenosić i składować, a w branży gastronomicznej niezwykle ważne jest to, by zabezpieczały jedzenie przed utratą temperatury. Sam styropian ma dobre właściwości i daje wiele możliwości produkcyjnych. Dzięki temu mogą powstawać pojemniki o różnych wielkościach i kształtach. Sposób otwierania i zamykania sprawia, że są bardzo wygodne. Można w ofercie znaleźć opakowania na żywność, termiczne, farmaceutyczne czy przemysłowe oraz kształtki i wypełniacze styropianowe. Jak widać, w niemalże każdej branży korzysta się z nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Najważniejszymi z zalet jest to, że utrzymują stałą temperaturę wewnątrz pojemnika, chronią przed działaniem światła oraz gwarantują świeżość przewożonych towarów.