25 maja 2024

Telefon tani i dobry czy to idzie w parze?

Rynek z telefonami komórkowymi jest bardzo duży i różnorodny. A czy tani telefon można kupić w naprawdę niskiej cenie? Tak. Taki z najniższej pułki to nawet za 200 – 300 zł dostaniemy. Oczywiście jeśli tylko ma służyć do wykonywania połączeń. Takie tanie telefony mają mimo wszystko duże zainteresowanie.

Do czego potrzebujesz telefonu?

Zanim kupisz telefon z niższej pułki zastanów się do czego tak naprawdę będzie ci potrzebny. Wg rankingów telefonów na portalu www.polemika.pl, tańsza opcja będzie idealna tylko do wykonywania połączeń i odbierania. Jakimi parametrami kierować się podczas zakupu?

  • pamięć RAM,
  • liczba procesorów,
  • pojemność baterii,
  • jakość aparatu,
  • wielkość ekranu.

Powyższe parametry telefonu powinny być jak najwyższe. Oczywiście ekran można dopasować do swoich własnych potrzeb. Przecież nie każdy lubi duży smartfon, ponieważ nie jest to zawsze praktyczne rozwiązanie. Szczególnie w przypadku osób, które pracują w ciągłym ruchu i muszą trzymać telefon w kieszeni.

Zalety takiego taniego telefonu?

1.niska cena atut zachęcający,
2.usterki są dużo tańsze niż w droższych telefonach.

Wady takiego telefonu o niższym budżecie?

1.parametry techniczne,
2.przeciętna bateria,
3.słaby aparat,
4.tańsze smartfony psują się częściej.

Tanie telefony mają swoich zwolenników, ale tylko takich o tylko używają tylko i wyłącznie telefonu do wykonywania połączeń. Idealnie będzie się sprawdzał jako drugi telefon służbowy. Jeśli będzie nam zależało na lepszej jakość aparatu i większej ilości parametrów warto pójść na kompromis i przeznaczyć większą ilość gotówki.