15 lipca 2024

Ile kosztuje wynajem kompresorów marki BOGE

Wynajem kompresorów BOGE staje się z roku na rok coraz ciekawszą alternatywą dla standardowego zakupu tych urządzeń. Stosunkowo wysoka cena oraz koszty związane z zaprojektowaniem instalacji bardzo często rewidują pomysły przedsiębiorców o dalszym rozwoju swojej działalności. Czy wypożyczalnia kompresorów to dobre rozwiązanie? Jak się okazuje – doskonałe.

Do czego służą kompresory sprężonego powietrza?

Kompresory w przemyśle służą przede wszystkim do sprężania gazu, w tym między innymi powietrza, oraz do wymuszenia jego przepływu w określonym kierunku. Urządzenia te są dosłownie niezbędne w wielu branżach, w których procesy produkcyjne opierają się w głównej mierze na systemach pneumatycznych. Poszczególne sprężarki różnią się między sobą konstrukcją, a tym samym także sposobem sprężania gazu.

Rodzaje sprężarek powietrza BOGE

Najpopularniejsze są obecnie sprężarki śrubowe BOGE, które cechują się bardzo dużą wydajnością, niskim poziomem generowanego hałasu oraz wieloletnią trwałością. Urządzenia te działają na zasadzie zmniejszania wolnej przestrzeni pomiędzy dwiema śrubami znajdującymi się w monolitycznej obudowie. Ich praca jest liniowa i zapewnia stałą, ciągłą podaż sprężonego powietrza niezbędnego do zasilenia wybranych odbiorników.

Nieco inaczej działają sprężarki tłokowe BOGE. Ich budowę można zestawić z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Podobnie jak one, są wyposażone w tłok znajdujący się w cylindrze, który cyklicznie „ściska” powietrze podczas pracy. W efekcie urządzenie działa niejednostajnie i skokowo, generuje także stosunkowo duży hałas i nie cieszy się zbyt wysoką wydajnością.

W ofercie marek takich jak BOGE znajdziemy także modele membranowe, spiralne typu scroll oraz warianty o zmiennej wydajności i warianty wysokiego ciśnienia. Wszystkie charakteryzują się doskonałą jakością i wieloletnią trwałością. Ich rodzaj należy jednak dobrać do wykonywanej pracy.

W jakich przypadkach wynajem kompresorów BOGE się opłaca?

Wynajem kompresorów BOGE to znakomita alternatywa dla zakupu tych urządzeń. Z rozwiązania tego korzysta co roku coraz więcej przedsiębiorców. Nie dzieje się to bez powodu. Przeważa przede wszystkim niższa wartość inwestycji na rzecz miesięcznego abonamentu, który stanowi ułamek realnej wartości danego urządzenia. W ten sposób można ocenić, czy dana sprężarka sprawdzi się na naszej linii oraz to, czy jej moc będzie odpowiednia do zastosowań. Producent BOGE umożliwia wynajem sprężarek w formie długoterminowej i krótkoterminowej, w tym nawet na pojedyncze godziny. Możesz w ten sposób sprawdzić zasadność zakupu konkretnego systemu oraz jego funkcjonowanie już w zaprojektowanym wcześniej systemie sprężonego powietrza.

Wynajem sprężarek to także świetny wybór dla przedsiębiorców, którzy borykają się z awarią swojego urządzenia. Bardzo często duże uszkodzenia mogą zatrzymać pracę całej linii produkcyjnej nawet na wiele godzin. Co to oznacza? Zazwyczaj bardzo duże straty finansowe i wizerunkowe, które mogą ciągnąć się za przedsiębiorcą przez wiele lat. Kilkuminutowy przestój może pogorszyć logistykę w firmie – kilkudniowy może jednak zniweczyć całą dotychczasową pracę, szczególnie gdy dotyczy firmy działającej w branżach chemicznej, farmaceutycznej czy spożywczej.

Wypożyczalnia kompresorów – największe zalety dla przedsiębiorcy

Główną i podstawową zaletą wynajmu sprężarek jest swoboda. Przedsiębiorca może uniknąć dużych kosztów związanych z zakupem i wdrożeniem sprężarki, z której będzie korzystał tylko okazjonalnie i od czasu do czasu. Można skorzystać z wynajmu wtedy, kiedy sprężarka będzie faktycznie potrzeba.

Kolejną zaletą jest wysoka opłacalność dla start-upów. Na samym początku prowadzenia działalności przedsiębiorcy muszą borykać się nie tylko z brakiem zamówień i klientów, lecz także z dużymi nakładami finansowymi. Wynajem sprężarki BOGE generuje tylko ułamek ceny jej zakupu, na który przedsiębiorca będzie mógł się zdecydować po pewnym czasie prowadzenia firmy.

Nie bez znaczenia jest również to, że wynajem kompresorów BOGE wiąże się z pełnym bezpieczeństwem. Urządzenia są na bieżąco serwisowane, cechują się doskonałymi parametrami technicznymi, a nad ich wdrożeniem czuwają najlepsi specjaliści z branży.

Istotną zaletą jest także to, że każda profesjonalna wypożyczalnia kompresorów oferuje opcję wynajmu krótko- oraz długoterminowego, a nawet godzinnego. Oczywiście im dłuższy czas wynajmu, tym niższa cena

Wynajem sprężarek – cena

Wynajem sprężarek to stosunkowo nieduży koszt dla przedsiębiorcy, szczególnie gdy zestawimy go z rosnącymi cenami kompletnych urządzeń. Marka BOGE ma w swojej ofercie dziesiątki kompresorów różniących się wieloma parametrami użytkowymi – wszystkie mają wpływ na ostateczny koszt ich eksploatacji u klienta. 

Cena rośnie przede wszystkim z uwagi na maksymalne ciśnienie robocze. Koszt za cały dzień może wynosić nawet jedynie kilkadziesiąt złotych w przypadku urządzeń o maksymalnym ciśnieniu do 8 barów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zaawansowane technicznie urządzenie najwyższej klasy o ciśnieniu rzędu 30 barów, musimy się nastawić na koszt minimum kilkuset złotych za ten sam okres. Równie duży wpływ na cenę ma wydajność i moc w [kW] – im jest wyższa, tym wyższy jest także koszt wynajmu.

Znaczący wpływ na cenę ma również okres obowiązywania umowy. Wynajem krótkoterminowy, np. jednodniowy lub kilkugodzinny, generuje zdecydowanie największe koszty, podczas gdy wynajem długoterminowy jest znacznie tańszy.

Czy wynajem sprężarki BOGE jest problematyczne?

Każda popularna wypożyczalnia kompresorów zachęca swoich klientów przede wszystkim bezproblemowym procesem wynajmu. Liczba dokumentów i formalności została zredukowana do niezbędnego minimum, a obsługa z chęcią pomoże we wdrożeniu urządzeń oraz nauce ich obsługi. Jak się okazuje, wynajem kompresorów BOGE to doskonała alternatywa dla ich zakupu. Należy jednak wybrać odpowiedzialnego dostawcę, który zagwarantuje dostęp wyłącznie do wyselekcjonowanych i pewnych kompresorów w wielu przeróżnych wariantach.